Jaki strop wybrać

Budując dom, albo projektując dom z pewnością zastanawiasz się jaki strop wybrać. Zanim zdecydujesz warto poznać możliwości jakie niesie za sobą każdy wybór. Czy płyty stropowe, a może strop lany. Spróbuję Ci przybliżyć wady i zalety każdego z rozwiązań.

Jaki strop wybrać, wady i zalety

Nie oszukujemy się oszczędzanie na domu (konstrukcji czy ocieplenia) może mieć negatywne konsekwencje, podczas użytkowania. Z drugiej strony nie warto optymalizacji koszty inwestycji, bo ceny materiałów z roku na rok rosną, a tym samym marzenie o własnym kącie, jest coraz trudniejsze do spełnienia. Ale do rzeczy. Jakie zatem wady i zaleta ma każde ze stropów. W zależności na czy zależy Ci na zwiększonej wytrzymałości, tłumieniu hałasu, termoizolacja, łatwość montaży i cena możesz wybrać, np. płyty stropowe kanałowe, strop teriva, filigran, strop drewniany czy lany (betonowy).

jaki strop wybrać

Warto zwrócić uwagę na czas montażu i możliwość ewentualnego przeprojektowania. Biorąc pod uwagę powyższe, ciekawym rozwiązaniem jest strop filigran. Można oczywiście powiedzieć, że strop kanałowy to tańsza opcja i szybszy montaż, ale to właśnie filigran to bardziej estetyczne rozwiązanie.

A co ze stropem lanym. Wybierając to rozwiązanie należy pamiętać o tym, że wymaga to specjalnym szalunków i słupów. Każde jednak rozwiązanie należy traktować indywidualnie, dlatego jeśli nadal nie wiesz jaki strop wybrać, to po prostu zadzwoń ☎ 41 394 66 00, a podpowiemy Ci optymalne rozwiązanie.