Klatka schodowa ściana

klatka schodowa ściana

Dzisiejszy materiał nazwaliśmy klatka schodowa a ściana, nie dlatego aby podpowiedzieć sposoby na dekoracje ścian na klatkach schodowych, ale zająć się aspektem konstrukcyjnym klatki schodowej.

Klatka schodowa a ściana

Wydawać by się mogło, że konstrukcje na schodach i ścian klatek schodowych mają nieograniczone możliwości, Ale kiedy podzielisz schody na ich podstawowe elementy, tak naprawdę jest tylko kilka zmiennych, z którymi musisz się uporać. Dziś pokaże Ci kilka możliwości stosowanych przy projektowaniu schodów w naszych.

klatka schodowa ściana

Można podzielić projekty schodów na dwa podstawowe warianty:

  • ściany po obu stronach schodów pełnych – klatka wygląda na ciasną. Rozwiązanie jest wykorzystywane do budynku przemysłowych.
  • ściany na schodach bez podstopni – nawet schody bezstopniowe wymagają ściany po jednej ze stron. Ważne wtedy są dodatkowe wzmocnienia stopni.

Powyższe opcje uwzględnia z reguły projekt, jednak warto zainspirować się rozwiązaniami alternatywnymi, czyli wprowadzenia zmian projektu schodów. Wszystko oczywiście w konsultacji z Twoim kierownikiem budowy i architektem.

Bez wątpienia klatki schodowe może odmienić stylowa aranżacja wnętrza czy gra kolorów.

Schody i pozostałe elementy prefabrykowane

Porozmawiajmy o budowie Twojego domu czy projektu budynku wielorodzinnego, czy przemysłowego. Ściany pełne, schody prefabrykowane czy płyty stropowe to tylko jedne z wielu prefabrykatów, które tworzymy od lat. Zapraszamy do kontaktu ze specjalistą ELBET ☎ 41 394 66 00 współpracy.