Elbet S.C.
Konieczno 3a, 29-100 Włoszczowa

Strop filigran

Prefabrykowany strop filigran wykorzystywane są w budownictwie, zarówno tradycyjnym, jak i uprzemysłowionym. Ponadto płyty filigran to coraz bardziej popularniejszy element stropu dla mieszkań jednorodzinnych ?.

Dlaczego strop filigran?

Bez wątpienia zaletą stropu filigran jest niska cena w przeliczeniu na 1m2 stropu, łatwy i szybki montaż oraz relatywnie niewielki ciężar. Dodatkowo płyty stropowe filigran są powszechnie stosowane w tworzeniu projektów architektonicznych dla budownictwa mieszkaniowego. Atutem wyboru filigranów jest również możliwość niemal dowolnego kształtu i szerokiej gamy rozmiarów.

Grubość płyt filigran
od 5 do 7 cm
Maksymalna szerokość płyt 2,40 m
Maksymalna rozpiętość płyt 9,50 m
Masa własna prefabrykatu ≈125 kg/m2
Klasa betonu prefabrykatu minimum C25/30, indywidualnie wg projektu
Klasa nadbetonu minimum C25/30, indywidualnie wg projektu
Klasa stali w płytach i nadbetonie A-IIIN
Grubość konstrukcyjna stropu od 15 do 30 cm
Obciążenie użytkowe od 1,5 do 10 kN
Odporność ogniowa RE 60 i więcej – indywidualnie wg projektu

Firma ELBET S.C. oferuje również prefabrykowane płyty balkonowe oraz prefabrykowane płyty podestów klatek schodowych.

strop filigran

Ceny prefabrykowanych płyt filigran określane są indywidualnie, z uwzględnieniem ilości zbrojenia płyt i ich kształtów. Warto dodać że, cena jednego m2 obejmuje projekt wykonawczy stropu filigran łącznie z projektem zbrojenia nadbetonu wylewanego na budowie oraz koszt transportu prefabrykatów. Opcjonalnie przedmiotem dostawy może być zbrojenie nadbetonu, które wykonawca montuje po ułożeniu płyt.

Jak montuje się płyty stropowe filigran?

Płyty stropowe filigran montuję się za pomocą żurawia wieżowego lub dźwigu kołowego o odpowiednich parametrach technicznych (dostosowanych do ciężaru elementów). Ponadto w razie konieczności wykonania dodatkowych otworów należy ich dokonywać od spodu (w żadnym wypadku nie od góry) płyty. Montaż stropu polega na ułożeniu płyt stropowych bezpośrednio na podporach grubości minimum 15 cm.

montaż płyt filigran

Strop filigran układa się na sucho, bezpośrednio na ścianę, z zastosowaniem ciągłych, elastycznych podkładek dopuszczonych do stosowania w budownictwie. Ponadto stropy filigran posiadają wysoką dźwiękoszczelność oraz brak konieczności ich tynkowania.

Podsumowując firma Elbet Konieczno dysponuję parkiem maszynowym umożliwiającym projekt, transport, rozładunek, montaż i wykonanie wylewek betonowych ?.

Gdzie otrzymać fachową poradę?

Jeżeli masz pytania dotyczące płyt filigran i pozostałych płyt stropowych, czy elementów betonowych, skorzystaj z pomocy naszych doradców.

biuro@elbet.pl
telefon kontaktowy :  41 394 66 00